Loading

Emine Erdoğan Kıyafetleri Üzerine Bir Değerlendirme

http://www.yenihaber.be/photcat/photos/171/p_17109_o.jpgEfendim bugün Emine Erdoğan‘ın giyim stili ve kıyafetleri üzerine birşeyler yazmak istiyoruz. Emine Hanım eşi Recep Tayyip Erdoğan‘la evlendiği günden beri siyasi arenada boy göstermiş çok aktif bir insan. R. Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir belediye başkanlığı döneminde bir takım kadın toplantılarında konuşmalar yaptığı da bilinmekte. Emine Hanım, her nekadar belli bir siyasi bir göreve sahip değilsede bize göre Türkiye’nin son döneminin önemli siyasi aktörlerinden. Başbakan R. Tayyip Erdoğan ile büyük bir aşkla evlendikleri de malumunuz. Hatta birbirlerini tanımadan Emine Hanım’ın Erdoğan’ı rüyasında gördüğü ve evleneceklerinin söylendiğini duymuş muydunuz?

Siyasi ve kültürel çalışmalarda gençliğinden beri faal olan, ülkesinin meselelerine kafa yoran Emine Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde de çok büyük etkiye sahip. Erdoğan’ın herhangi bir karar alırken muhakkak eşi hanımefendiye danıştığı da biliniyor. Tayyip Erdoğan’ın büyükşehir döneminde de basının yakın markajında olan Emine Hanım’a ilgi, Adalet ve Kalkınma Partisi 2001 yılında kurulduğundan bu güne artarak devam etmekte. Emine Erdoğan’ın da bu zaman zarfında görsel anlamda ciddi bir değişim gösterdiğini gözlüyoruz.

Zamanla giyiminde seçkin markaların tercih edildiği bir gerçek. İyi bir şöför de olan Emine Hanım hakkında “İktidara Taşıyan Kadın” adında bir kitap da yazılmış bulunuyor. Ciddi ama aynı zamanda oldukça sosyal olan Emine Hanım, belediye reisi eşiyken İstanbul’un ileri gelen tanınmış, öncü ailelerin kadınlarını yakından tanımakta ve hepsiyle irtibat kurmaktaymış. Her anlamda güçlü, etkili ve baskın bi karakter olan Emine Hanım’ın giyim stiline, geçmişten bugüne gözlenen değişime birlikte bakalım.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine1-hatay-kad%C4%B1nlar-g%C3%BCn%C3%BC-emne-nine-%C3%B6d%C3%BCl1.jpg
Emine Erdoğan bu fotoğrafta 8 mart dünya kadınlar gününde adaşı emine nineyle. Emine nineye bu özel gün münasebetiyle eşi erdoğanla birlikte ödül veren emine hanım, siyah asımetrik ve dökümü kıyafeti puantiyeli başörtüsüyle harika görünüyor. Uzun ceketinin kol ve yakasında olan açık renk şeritleri çok güzel bi ayrıntı olarak bulduğumuz kıyafetin altına siyah pantolon ve siyah topuklu ayakkabı tercihi çok yerinde. Başörtünün ceketle sergilediği yüksek uyum gözlerimizi kamaştırıyor. Başörtü desen renk ve kumaşı itibariyle bi harika. Erdoğan ciddi bir tarz yakalamış görünüyor.Emine erdoğan’ın şuan ki modacısı cemile gül de yakınlarda bi üniversitede osmanlı kıyafetleri defilesi yapmış. Bu kıyafetin tasarımcısı kendisi mi bilinmez ama gerçekten çok beğendik.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine2.jpg

Crans Montana Vakıf Ödülü Emine Erdoğan’a unesco genel direktörü tarafından verilen geceden iki kare.Küresel barış adına verilen törende güzel bi konuşma da yapan erdoğan konuşma sorası pasta keserken görüntülenmiş. Saks mavisi ve siyah kombinlemeyi uygun gören hanımefendinin ceket modeli Chanel’in iki yıl önceki kış kreasyonundan olmuş. Aynı tonda başörtüyle tamamladığı kıyafeti diğer seçimlerine göre biraz sert bi görüntü vermiş, söylemeden geçmeyelim.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine-3.jpg

2009 ABD ziyaretinde Michelle Obama ile görüşmesinden bi kare alınmış. Bu ziyaret sorası Mrs. O web sitesinde Emine Erdoğan’a övgüler düzüldüğünü, görüntüsüyle Amerika Birleşik Devletler’in First Lady’sini bile gölgede bıraktı sözlerine yer verildi. Bayan Erdoğan’ın stiline bayıldıklarını söyleyen Amerikalılar, Erdoğan’ın görüşmede kullanılan odadaki renk ve ambiyansı göz ardı etmeden giyindiğinin de çok dikkat çektiğini belirttiler. Ceketi, ceketinin omuzlarındaki ayrıntı ve başörtü rengiyle çok zarif bir görünüme sahip olmuş Emine Hanım .

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine4.jpg

Miting de yakalanmış bu kare de kahverengi tonda deri ceket ve aynı tonlara yakın kloş etek giyinmiş Emine Erdoğan açık hava için uygun bir tercih yapmış. Açıklı koyulu kahverengi eşarbıyla kıyafet kombinsyonunu tamamlayan erdoğan’ın kıyafetindeki tek olumsuz ayrıntı bir beden büyük ceketi sanırım. Kendine güvenen bi kadın olarak eşinin yanı başında elliyle halka selam veren Emine Hanım burda da stilini konuşturuyor.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine5.jpeg

İki yıl önce Formula 1 sebebiyle İstanbul’a gelen Naomi Campbell’in Emine Erdoğan’dan 2 saat randevu talep ettiği ve fotoğrafa da yansımış görüşme. Campbell, erdoğan’ın düzenlediği “filistin için el ele” kampayasına katılamadığı için üzüntülerini bildirmiş bu toplantıda. Emine erdoğan’ında kız çocukların eğitimi için yaptıklarını anlattığı görüşmede ünlü manken bir süredir yürüttüğü “Yardım İçin Moda” kampanyasından elde ettiklerini nerelere yönlendireceği konusunda erdoğandan fikir istemiş. Fotoğrafa ilişkin gerekli malumatı verdikten sonra emine erdoğanın beyaz renkler ve kırmızı şeritlerle yakalıdığı şıklıktan söz delim. Bebe yakanın üstündeki hakim yakanın uç kısımlarındaki kırmızı gerçekten çok güzel bi hava katmış. Eşarbıyla tamamladığı kıyafeti gerçekten çok yakışmış kendisine.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine6.jpg

Eşi Tayyip Erdoğan ile birlikte olduğu bu karede yetim kolları bilek üstünde olan ceketinin üst kısmı kahverengi olup, alta doğru krem rengine geçmekte. Bel kısmında şeritle geniş fiyonk yapılmış ceketin üstüne kahverenginin tatlı tonlarında farklı tarzda bi eşarp takmış. Küçük kahve rengi deri çantasıyla kıyafeti tamamlayan emine hanım burada gerçekten çok şık ve zevk sahibi olduğunu gösteriyor.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine-erd.7.jpg

Sarı simli parlak ceketinin yaka kısmına bir yanına fiyonk figürü yapılmış ve gerçekten çok güzel durmuş. Herzaman kıyafetlerine en uygun eşarpları farklı örtme şekilleriyle kullanan Erdoğan, tartışmasız Türkiyenin en şık bayanlarından.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/emine8.jpg

Kızı ile görüntülendiği bu karede önden düğmeli erkek yaka mavi ton ağırlıklı karışık desenli ceketi, tek renk boru kesim mavi pantolonu ve gene mavi tonda eşarbıyla çok güzel bi uyum yakalayan emine hanım’a bu renk gerçekten yakışmış ama genede açık renklerin çok daha fazla yakıştığını ayrıca belirtmek isteriz.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etiketler: , , , , , , , , , ,

2 yorum - “Emine Erdoğan Kıyafetleri Üzerine Bir Değerlendirme”


yorum ekle