Loading

Hayrünnisa Gül’ün kıyafetleri ve giyim tarzı üzerine bir değerlendirme

Bugün, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Abdullah Gül‘ün eşleri Hayrünnisa Gül‘ün giyim tarzını sizin için yorumlayalım dedik. Hayrünnisa Gül Hanım’ın giyim serencamı biraz da eşi Abdullah Gül’ün kariyerindeki değişimlerin izlerini taşıyor. 2003 -2007 yılları arasında eşinin dışişleri bakanlığı yaptığı dönemde kıyafetlerinden çok mütebessim yüzü ve sıcak duruşuyla dikkat çeken first lady’miz, daha evvelki dönemde de bundan farklı değildi. İlk tarz belirlemeleri elbette Abdullah Gül’ün dışişleri bakanlığı dönemine tekabül etsede, giyim tarzında asıl sıçrayışı cumhurbaşkanı eşi olduğu dönemlerde gösterdi. Basının da bu dönemde kendisine fazlaca ilgi gösterdiği Hayrünnisa Gül, eşi cumhurbaşkanlığı görevini üstlenirken kendisi de modacı olarak, yurt dışında bulunan sayısız ünlüyede danışmanlık/ imajmakerlık yapmış modacı Atıl Kutoğlu‘nu seçti. İngiliz gazetelerin de yer verdiği 2007 tarihli habere göre Hayrünnisa Gül’ün Sophia Loren stilini benimseyerek kıyafetlerini renklendiriceğini söylemişti. Bi dip not olarak belirtmek gerekirse şayet Hayrünnisa Hanım’ın son 5-6 aydır ciddi biçimde kilo verdiğini ve bu verdiği kiloların giydiği kıyafetleri daha güzel taşımasına sebep olduğunu kimse görmezden gelemez. Şimdi kendilerinin teşrif ettiği bi kaç etkinlik/organizasyonda seçtiği/giyindiği kıyafetlere bakalım.http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/yd-20110710-bulgaristan-55-hanimefendi-ziyaret.jpg

Resimde diğer devlet başkanlarının eşleriyle Bulgaristan ziyaretinde olan Hayrünnisa Gül, ağırlıklı olarak uçuk mavi tonları tercih ettiği bu kıyafetiyle oldukça güzel görünüyor. Kıyafetinin uçuk tonlarını kırık beyaz renginde ayakkabıyla tamamlamış first lady, birbirine yakın tonlarda ince desenli örülmüş kumaştan ceketi ve yakasındaki işiyle çok şık duruyor.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/yd-20110918-almanya-53-hanimefendi.jpg

Giydiği boru kesim siyah eteği ve aynı renkte ayakkabıları ile kendisini olduğundan daha uzun ve zayıf göstermiş, pudra tonunda kısa boya yakın ceketi önden üç düğmeli ve aynı zamanda spor ve klasik bi havası var. Açık tonda eşarbı kıyafetlerini oldukça açmış.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/2011-03-08-imkb-18.jpg

İşadamlarıyla çekilen bu fotoğrafta Hayrünnisa Gül, gri ağırlıklı bi tercih yapmış. Yakası volenli ceketi ile griliğe hareket kazandırmayı amaçladığını düşündüğümüz Hayrünnisa Hanım, gene parlak gri bi el çantası tercih etmiş. Ekseri el çantası tercih etsede bu portföytarzında az, daha büyük modelde çok oluyor. Başörtüsünde de Burberyy deseni ve gri beyaz tonları tercih eden Hayrünnisa Hanım, genelde böyle soğuk tonları tercih etmediği biliniyor..

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/2011-03-31-diyabet-27.jpg

Diyabeti durduralım başlığı altında düzenlenen bi gecede plaket alırken görüntülenen bay ve bayan Gül. Hanımefendi burda koyu gri tonunda bi etek ve saks maviye yakın parlak keten bi ceket giymiş. Ceket kesim ve boyları ekseri aynı olan, yakada değişiklik seven Bayan Gül’ün gene platform topuklu koyu renkli ayakkabı tercih ettiği görülüyor. Beyaz ve mavi tonu karışık olan eşarbıyla kıyafetini tamamlayan Hayrünnisa Hanım, gene oldukça şık. Ayrıca kaybettiği kiloların kendisini daha uzun ve zarif gösterdiği gözden kaçmıyor.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/yd-20110605-polonya-26-hanimefendi.jpg

Polonya’daki bu resimde portföy çanta düz beyaz ayakkabıları ile beyaz ve mavi tonu gene tercih etmiş olan Hayrünisa Hanım’ın kıyafeti özensiz duruyor. Tek düğme ceketlerin demode durumunu da göz önüze alırsak pek iç açıcı bi görüntü değil ve tek kurtaran taraf ceketin kadifemsi kumaşı. Genede Hayrünnisa Hanımefendi’nin genel giyim stiline yakışmadığını düşünüyoruz.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/yd-20110404-endonezya-58-hggundem.jpg

Endonazya da çekilmiş bu resimde beyaz ve uçuk mavi tonları tercih etmiş Hayrünnisa Hanım, farklı kesim ceketiyle dikkat çekiyor. Açık platform olan beyaz ayakkabıları ile fresh bi görüntü yakalayan Hayrünnisa Gül, ceketin bi ton koyusu olan sade bi başörtü seçmiş kombinasyonunu tamamalamak için. Bahar esintisi gibi görünen Hayrünnisa Hanım gene oldukça şık ve güzel görünüyor.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/2011-04-28-egitimherengeliasar-44.jpg

Eğitim her engeli aşar adlı bi program ve öğrencilerinde bulunduğu bu resimde Bayan Gül krem tonda takımı ve içine giydiği beyaz bluzuyla gene zarafetini sergiliyor. Kırık tonda eşarbı ve platform topuk ayakkabılarıyla tamamladığı kıyafeti bizce oldukça başarılı.

http://bilgi5.com/wp-content/uploads/2011/09/2010-11-28-Contemporary-18.jpg

Siyah eteği orta boy topuklu olan ayakkabısı, deri modelli ceketi ve kırmızı renkli eşarbıyla resmi ama şık bi görüntü vermiş Hayrünnisa Hanım.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Etiketler: , , , , , ,


yorum ekle

Ilgili Icerik

No related posts.